Strona przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich. Wchodząc na stronę
oświadczasz, że masz ukończone 18 lat i wyrażasz zgodę na przedstawienie
treści dotyczących produktów alkoholowych

 

Czy masz ukończone 18 lat? 

 


Darmowa dostawa od 350 zł

sklep@winnehistorie.pl

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Świat wina i mocnych alkoholi to nie tylko degustacja i doznania smakowe. To także ogrom wiedzy, którą wcale nie jest łatwo przyswoić! Mimo to uważamy, że zdecydowanie warto podjąć ten wysiłek. Kiedy wiesz coś więcej o ulubionym winie, możesz z większą świadomością wybierać podobne odmiany i łatwiej przyjdzie Ci dokonać zakupu w sklepie. Część z nas uczy się o winie dla własnej satysfakcji, niektórzy lubią zaskoczyć wiedzą towarzystwo - każdy powód jest dobry, aby dowiedzieć się czegoś nowego. Skąd zatem czerpać wiedzę o trunkach? Możesz czytać branżowe książki lub artykuły, wziąć udział w kursie wiedzy o winie, albo wybrać się na degustację komentowaną. Innym sposobem jest połączenie nauki z zabawą, jak np. podczas układania puzzli winiarskich. Na dużą dawkę wiedzy możesz liczyć także w naszym sklepie, gdzie chętnie dzielimy się tym, co już wiemy o winach i alkoholach.

Edukacja i rozrywka

Czy na winie trzeba się znać? Czy musisz orientować się w whisky, aby degustować najlepsze rodzaje? I tak i nie. Z jednej strony, aby delektować się trunkami, wystarczy poświęcić trochę uwagi na zapamiętanie, co Ci smakuje, a potem wybierać zbliżone smaki i odmiany. Z drugiej strony, jeśli zdobędziesz nawet podstawy tej wiedzy, będzie Ci łatwiej dokonywać świadomych wyborów i przekonasz się, że nie jest to aż takie trudne.

Kto to sommelier?

Sommelier to specjalista w zakresie wiedzy o winie, może on pracować w restauracji czy winiarni, ale wcale nie musi być profesjonalnie związany z tym tematem. Będzie to człowiek wykwalifikowany w kwestii regionów, odmian, wszystkiego co związane z winem. Jednocześnie sommelier wie, jak profesjonalnie podawać wino i zna wszystkie zasady związane z otwieraniem butelek. Sommelierzy nabywają wiedzę w specjalnych szkołach oraz podczas różnych kursów wiedzy o winie. Ich kwalifikacje potwierdzają uznawane na całym świecie dyplomy, a w szczególności WSET. Kurs sommelierski jest dostępny dla wszystkich, więc jeśli interesujesz się tematem wina, śmiało możesz poszukać szkolenia dla siebie. 

Gdzie kupić książki o winie?

Jeśli nie masz czasu na kurs winiarski, możesz w wolnych chwilach czytać książki o winie. Sommelier z pewnością poleciłby Ci kurs, ale jeśli degustujesz w domu i dyplom szkoły sommelierów nie jest dla Ciebie koniecznością, to śmiało wybierz kilka podręczników i branżowych czasopism. Kurs wiedzy o winie w formie książki ma tę zaletę, że możesz do niego sięgnąć w momencie, kiedy Ty masz na to czas. Z książek dowiesz się zarówno o produkcji wina, jego historii, jak i o mniej lub bardziej znanych regionach. Jeśli interesują Cię wina o najwyższej renomie, możesz sięgnąć po albumy, w których opisywane są konkretne butelki. Warto połączyć lekturę z degustacją, bo wtedy od razu możesz ocenić wino. Podobnie kiedy chodzi o książki o whisky. 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl